MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Soccer in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Apply
Messaging
Hotels & Docs
Venues
Bryan Park
Complex Information
Field Map
Parking Info/Tips
Truist Sports Park
Zoo City
Facility Layout
Springwood
Facility Layout
Jamestown Athletic Park
Facility Info
Northeast Park
Salvation Army Turf
Page HS Turf Stadium
Davie HS Turf Stadium
Teams
Applied Teams
Schedules
Standings
Point System
Champions/Finalists
Contacts
On-Site Vendors
Food/Drink
Subway
Concessions
Grinder Cafe
Kettlebear Kettlecorn
Spring Garden Diner
Sunset Slush
Tropical Smoothie Cafe
Apparel/Tourney Merch
Blue Sky Soccer
Hey Mom I Want This
Harbor Photo
Tourney T-Shirt Tents
CHAMPIONS
2023 Champions
2022 Champions
2021 Champions
2019 Champions
2018 Champions
2017 Champions
2016 Champions
2015 Champions
2014 Champions
2013 Champions
2012 Champions
Things to Do
Attractions
Dining
Charlotte FC Tickets
Colleges
College Registration
Registered Coaches
Recruits - Girls
Recruits - Boys
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
DIVISIONS
VENUES
CLUBS
Find Game
Game #:
NC Fusion Cup
Schedule
Standings
Zoo City Sportsplex Schedule
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#00093
H:
CVFC 09 (15U) MADRID
A:
VA United FC 2010B ECNL RL
2
0
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#00657
H:
NCF GSO Man City
A:
TUFC 2009
0
7
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#00123
H:
ACFC 09 (15U) Lobos
A:
NCF 08 (16U) GSO Silver
2
2
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#00124
H:
NCF 08 (16U) GSO RED
A:
NCFCY 08 (16U) Gold Chatham
5
2
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#01116
H:
NCFCY (17U) 07 CHELSEA
A:
BSA 07 (17U) Burke Blast
4
2
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#01117
H:
CVFC 07 (17U) BENFICA
A:
Forest 2005 Coed
8
0
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#00842
H:
CISC 08 (16U) NM Navy
A:
CVFC 08 (16U) Lazio
0
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
8:00 AM
#01249
H:
Golden Ball Soccer Academy 06/07B (U18B
A:
NCFCY (18U) 06 Millwall FC
2
2
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#00660
H:
Granville U14 Keepers
A:
Virginia United FC 2010B NPL Classic
2
2
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#01106
H:
BSA 09 (15U) Burke Blast
A:
CHARLOTTE METRO FC 2009 BOYS BLACK
1
2
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#01107
H:
NCFCY (15U) 09 Chelsea FC
A:
NCF 09 (15U) WS Silver
4
4
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#00658
H:
NCF WS Newcastle
A:
NCFCY (15U) 09 CREW
0
8
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#00758
H:
NCFCY (18U) 06 Vipers
A:
ASA 2008
1
1
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#00737
H:
CVFC 05 (19U) WEST HAM
A:
MYSA 05/06 Strikers
5
1
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
9:30 AM
#00104
H:
Legacy FC 09 Black
A:
TUSA 09 (15U) BRONZE
1
2
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#00095
H:
VA United FC 2010B ECNL RL
A:
NCFCY 09 (15U) Red South
2
2
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#00659
H:
NCF GSO West Ham
A:
TUSA 10 (14U) CHATHAM LAZIO
1
6
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#00103
H:
NCF 09 (15U) HPJ GOLD
A:
NCFCY 09 (15U) Grey North
2
0
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#01118
H:
NCFCY (17U) 07 LIVERPOOL
A:
YCVSC 07 (16U) Eagles Orange
2
1
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#00841
H:
NCF 08 (16U) HPJ SILVER
A:
MYSA 08 (16U) Hammers
4
1
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#01119
H:
CISC 07 (17U) NM Navy
A:
VA United FC NPL Boys U15-U17
2
2
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#01251
H:
One7 Academy
A:
JLFC Elite 06B
1
1
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
11:00 AM
#01250
H:
NCFCY (18U) 06 Millwall FC
A:
NCF 06 (18U) PREMIER
2
8
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00096
H:
NCF 09 (15U) GSO Gold
A:
CVFC 10 (14U) WOLFSBURG
1
3
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00661
H:
NCFCY (15U) 09 CREW
A:
NCF GSO Man City
7
0
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00125
H:
NCF 08 (16U) GSO Silver
A:
CVFC 08 (16U) JUVENTUS
0
2
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00126
H:
ACFC 08 (16U) RED WOLVES
A:
NCF 08 (16U) GSO Red
2
1
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00843
H:
SASL 08 (16U) RED VIPERS
A:
NCFCY (16U) 08 Strikers DCH
3
1
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#00844
H:
NCF 08 (16U) WS GOLD
A:
Dream Center SC 08 Ghosts
3
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#01129
H:
SILER CITY FC 06B ATLETICO
A:
NCF 06 (18U) WS Silver
7
0
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
12:30 PM
#01130
H:
YSA United
A:
CISC 06 (18U) MAT BLUE
2
3
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#00097
H:
NCFCY 09 (15U) Red South
A:
CVFC 09 (15U) MADRID
1
2
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#00662
H:
TUFC 2009
A:
NCF WS Newcastle
7
0
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#01108
H:
Charlotte Metro FC 2009 Boys Black
A:
NCF 09 (15U) HPJ Silver
2
2
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#01109
H:
CISC 09 (15U) NM Navy
A:
NCFCY (15U) 09 CHELSEA FC
0
2
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#00756
H:
ASA 2008
A:
NCF 07 (17U) GSO Gold
3
1
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#00757
H:
NCFCY (18U) 06 Vipers
A:
CVFC 07 (17U) Rio Ave
0
0
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#01120
H:
Forest 2005 Coed
A:
NCFCY (17U) 07 CHELSEA
2
6
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
2:00 PM
#01121
H:
BSA 07 (17U) Burke Blast
A:
CVFC 07 (17U) BENFICA
0
5
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00098
H:
FC RICHMOND 2009B MAGIC ELITE
A:
NCF 09 (15U) GSO Gold
6
0
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00664
H:
TUSA 10 (14U) Chatham Lazio
A:
GRANVILLE U14 KEEPERS
1
7
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00105
H:
NCFCY 09 (15U) Grey North
A:
ASA 2009
0
1
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00106
H:
NCF 09 (15U) GSO Silver
A:
LEGACY FC 09 BLACK
1
3
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#01122
H:
VA United FC NPL Boys U15-U17
A:
NCFCY (17U) 07 LIVERPOOL
0
1
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#01253
H:
JLFC ELITE 06B
A:
Golden Ball Soccer Academy 06/07B (U18B
6
2
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00739
H:
MYSA 05/06 Strikers
A:
NCF 05 (19U) WS GOLD
0
1
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
3:30 PM
#00740
H:
NCF 05 (19U) GSO Gold
A:
CVFC 05 (19U) WEST HAM
1
2
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#00127
H:
CVFC 08 (16U) Juventus
A:
ACFC 09 (15U) Lobos
0
0
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#00663
H:
VIRGINIA UNITED FC 2010B NPL CLAS..
A:
NCF GSO West Ham
3
0
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#00845
H:
CVFC 08 (16U) Lazio
A:
NCF 08 (16U) HPJ Silver
0
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#00128
H:
NCFCY 08 (16U) Gold Chatham
A:
ACFC 08 (16U) Red Wolves
0
0
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#00847
H:
Dream Center SC 08 Ghosts
A:
SASL 08 (16U) Red Vipers
0
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#01111
H:
NCF 09 (15U) WS Silver
A:
CISC 09 (15U) NM Navy
0
0
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#01252
H:
NCF 06 (18U) Premier
A:
One7 Academy
0
0
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
5:00 PM
#01123
H:
YCVSC 07 (16U) Eagles Orange
A:
CISC 07 (17U) NM Navy
0
0
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00846
H:
MYSA 08 (16U) Hammers
A:
CISC 08 (16U) NM Navy
0
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 1
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00094
H:
CVFC 10 (14U) Wolfsburg
A:
FC Richmond 2009B Magic Elite
0
0
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 2
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00107
H:
ASA 2009
A:
NCF 09 (15U) HPJ Gold
0
0
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00108
H:
TUSA 09 (15U) Bronze
A:
NCF 09 (15U) GSO Silver
0
0
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#01110
H:
NCF 09 (15U) HPJ Silver
A:
BSA 09 (15U) Burke Blast
0
0
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00848
H:
NCFCY (16U) 08 Strikers DCH
A:
NCF 08 (16U) WS Gold
0
0
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 6
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#01131
H:
NCF 06 (18U) WS Silver
A:
YSA United
0
0
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#01132
H:
CISC 06 (18U) MAT Blue
A:
Siler City FC 06B Atletico
0
0
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday, May 19, 2024
Sunday
5/19/2024
Playoff #100
8:00 AM
#00099
Semi Final
H:
CVFC 09 (15U) MADRID
A:
CVFC 10 (14U) Wolfsburg
1
0
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #101
8:00 AM
#00100
Semi Final
H:
FC RICHMOND 2009B MAGIC ELITE
A:
NCFCY 09 (15U) Red South
2
1
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #130
8:00 AM
#00129
Semi Final
H:
CVFC 08 (16U) JUVENTUS
A:
NCF 08 (16U) GSO Red
5
0
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #131
8:00 AM
#00130
Semi Final
H:
ACFC 08 (16U) RED WOLVES
A:
ACFC 09 (15U) Lobos
1
0
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#01124
H:
NCFCY (17U) 07 Chelsea
A:
CVFC 07 (17U) Benfica
0
0
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#01247
H:
Golden Ball Soccer Academy 06/07B (U18B
A:
ONE7 ACADEMY
0
3
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00741
H:
NCF 05 (19U) GSO Gold
A:
MYSA 05/06 STRIKERS
0
5
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00742
H:
NCF 05 (19U) WS Gold
A:
CVFC 05 (19U) West Ham
1
1
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #1026
9:00 AM
#01025
Semi Final
H:
SASL 10 (14U) FLASH G
A:
CVU 2011/10 Girls
2
1
Under 14 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #1027
9:00 AM
#01026
Semi Final
H:
NCF 10 (14U) GSO Gold G
A:
GREENBRIER UNITED 2010/11 GIRLS
2
3
Under 14 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
9:00 AM
#01170
H:
ACS 10 (14U) ORANGE G
A:
SOCA 2010 Girls Elite
1
0
Under 14 Girls Platinum Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
9:00 AM
#01169
H:
NCF 2011 ECNL G
A:
NCF ECNL RL 10G
1
0
Under 14 Girls Platinum Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
9:00 AM
#00577
H:
NCFCY 11 (13U) Silver South
A:
SILER CITY FC 11 BOYS
1
2
Under 13 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
9:00 AM
#00578
H:
CVFC 11 (13U) Chelsea
A:
CISC 11 B YC BLUE
0
1
Under 13 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
Playoff #556
9:00 AM
#00555
Semi Final
H:
VA UNITED FC 2011B ECNL RL
A:
FC Richmond 2011B Magic Elite
2
1
Under 13 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #557
9:00 AM
#00556
Semi Final
H:
CVFC 11 (13U) Everton
A:
CVFC 12 (12U) SUNDERLAND
1
3
Under 13 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#00667
H:
NCF GSO West Ham
A:
GRANVILLE U14 KEEPERS
0
7
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#00668
H:
Virginia United FC 2010B NPL Classic
A:
TUSA 10 (14U) CHATHAM LAZIO
1
2
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #1113
10:00 AM
#01112
Semi Final
H:
Charlotte Metro FC 2009 Boys Black
A:
NCF 09 (15U) WS SILVER
0
1
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #1114
10:00 AM
#01113
Semi Final
H:
NCFCY (15U) 09 CHELSEA FC
A:
NCF 09 (15U) HPJ Silver
1
0
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#01134
H:
YSA United
A:
Siler City FC 06B Atletico
2
2
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#00851
H:
SASL 08 (16U) Red Vipers
A:
NCF 08 (16U) WS Gold
1
1
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#01126
H:
NCFCY (17U) 07 Liverpool
A:
CISC 07 (17U) NM Navy
1
1
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
10:00 AM
#01127
H:
VA UNITED FC NPL BOYS U15-U17
A:
YCVSC 07 (16U) Eagles Orange
3
0
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00580
H:
NCFCY 11 (13U) Silver North
A:
VA United FC 2011B NPL Roanoke
Under 13 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01159
H:
NCF Southside Liverpool
A:
WFC 10 (14U) Gold North G
Under 14/15 Girls Ruby Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01156
H:
ACFC 10 (14U) Vipers G
A:
ASA Girls 2011/10
Under 14/15 Girls Ruby Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01157
H:
NCFCY 10 (14U) Gold Chatham G
A:
NCF GSO Sheffield Utd
Under 14/15 Girls Ruby Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01158
H:
NCF WS Arsenal
A:
TSA 10 (14U) Fiorentina G
Under 14/15 Girls Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
Playoff #1261
11:00 AM
#01260
Semi Final
H:
CVFC 10 (14U) Aston Villa G
A:
NCF 10 (14U) WS Gold G
Under 14 Girls Diamond Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01272
H:
PISA Hurricanes 11G-White
A:
MYSA 11 (13U) Mayhem G
Under 13 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#01273
H:
NCF 12 (12U) Triad West G
A:
NCF 12 (12U) Triad East G
Under 13 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#00665
H:
NCF GSO Man City
A:
NCF WS Newcastle
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#00666
H:
NCFCY (15U) 09 Crew
A:
TUFC 2009
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #110
12:00 PM
#00109
Semi Final
H:
NCF 09 (15U) HPJ Gold
A:
Legacy FC 09 Black
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #111
12:00 PM
#00110
Semi Final
H:
TUSA 09 (15U) Bronze
A:
ASA 2009
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#01248
H:
JLFC Elite 06B
A:
NCF 06 (18U) Premier
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#00850
H:
CVFC 08 (16U) Lazio
A:
MYSA 08 (16U) Hammers
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#00852
H:
Dream Center SC 08 Ghosts
A:
NCFCY (16U) 08 Strikers DCH
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
12:00 PM
#01125
H:
Forest 2005 Coed
A:
BSA 07 (17U) Burke Blast
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #615
1:00 PM
#00614
Semi Final
H:
CVFC 10 (14U) Leverkusen
A:
NCFCY 10 (14U) Navy North
Under 14 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #1153
1:00 PM
#01152
Semi Final
H:
WFC 09 (15U) Gold North G
A:
NCF 09 (15U) GSO Gold G
Under 15 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #1154
1:00 PM
#01153
Semi Final
H:
Salem Sabres 09/10 Girls
A:
CVFC 09 (15U) Villarreal G
Under 15 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #568
1:00 PM
#00567
Consolation
H:
NCF 11 (13U) GSO Gold
A:
CSA 11 (13U) Charlotte King
Under 13 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
1:00 PM
#00579
H:
NCFCY (13U) 11 Napoli FC
A:
CVYSA 12 (12U) Blast Blue
Under 13 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
1:00 PM
#01270
H:
NCFCY 11 (13U) Premier G
A:
PISA Hurricanes 11G-White
Under 13 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
Playoff #1262
1:00 PM
#01261
Semi Final
H:
FC Richmond 2010G Mystx Elite
A:
WCWAA 10 (14U) Black G
Under 14 Girls Diamond Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #616
1:00 PM
#00615
Semi Final
H:
NCF 10 (14U) WS Gold
A:
One Knox 10B NPL
Under 14 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#01133
H:
CISC 06 (18U) MAT Blue
A:
NCF 06 (18U) WS Silver
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #102
2:00 PM
#00101
Consolation
H:
VA United FC 2010B ECNL RL
A:
NCF 09 (15U) GSO Gold
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #132
2:00 PM
#00131
Consolation
H:
NCF 08 (16U) GSO Silver
A:
NCFCY 08 (16U) Gold Chatham
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #1115
2:00 PM
#01114
Consolation
H:
BSA 09 (15U) Burke Blast
A:
CISC 09 (15U) NM Navy
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00755
H:
NCF 07 (17U) GSO Gold
A:
NCFCY (18U) 06 Vipers
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00754
H:
CVFC 07 (17U) Rio Ave
A:
ASA 2008
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00849
H:
NCF 08 (16U) HPJ Silver
A:
CISC 08 (16U) NM Navy
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#01246
H:
One7 Academy
A:
NCFCY (18U) 06 Millwall FC
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #617
3:00 PM
#00616
Consolation
H:
NCFCY 10 (14U) Silver North
A:
LSA 10 (14U) United Sandhills
Under 14 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #1263
3:00 PM
#01262
Consolation
H:
VA United 2010G NPL
A:
YCVSC 10 (14U) Eagles Orange G
Under 14 Girls Diamond Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #1028
3:00 PM
#01027
Consolation
H:
CSA 10 (14U) Charlotte Blue G
A:
RCSA 10 (14U) Foothills FC G
Under 14 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #558
3:00 PM
#00557
Consolation
H:
NCF 12 (12U) Pre-ECNL White
A:
NCF 11 (13U) HPJ Gold
Under 13 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
Playoff #566
3:00 PM
#00565
Semi Final
H:
NCF 11 (13U) WS Gold
A:
Legacy FC 11 Black
Under 13 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
Playoff #582
3:00 PM
#00581
Final
H:
CISC 11 B YC Blue
A:
Group B #1
Under 13 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
3:00 PM
#01271
H:
MYSA 11 (13U) Mayhem G
A:
NCF 12 (12U) Triad West G
Under 13 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #1155
3:00 PM
#01154
Consolation
H:
ERFC 2009/10G
A:
NCFCY (15U) 09 Invicta G
Under 15 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #112
4:00 PM
#00111
Consolation
H:
NCFCY 09 (15U) Grey North
A:
NCF 09 (15U) GSO Silver
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #1029
4:00 PM
#01028
Final
H:
SASL 10 (14U) Flash G
A:
Greenbrier United 2010/11 Girls
Under 14 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #567
4:00 PM
#00566
Semi Final
H:
NCF 12 (12U) HPJ Gold
A:
SOCA 2011 Boys Elite
Under 13 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
4:00 PM
#01245
H:
NCF 06 (18U) Premier
A:
Golden Ball Soccer Academy 06/07B (U18B
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
Playoff #1136
4:00 PM
#01135
Final
H:
Group A #1
A:
Group A #2
Under 18 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
Playoff #1129
4:00 PM
#01128
Final
H:
Group A #1
A:
NCFCY (17U) 07 Liverpool
Under 17 Boys Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
Playoff #744
4:00 PM
#00743
Final
H:
CVFC 05 (19U) West Ham
A:
NCF 05 (19U) WS Gold
Under 19 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #103
4:00 PM
#00102
Final
H:
CVFC 09 (15U) Madrid
A:
FC Richmond 2009B Magic Elite
Under 15 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #569
5:00 PM
#00568
Final
H:
Winner of Round 4 Game 1
A:
Winner of Round 4 Game 2
Under 13 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
Playoff #1176
5:00 PM
#01175
Final
H:
NCF 2011 ECNL G
A:
ACS 10 (14U) Orange G
Under 14 Girls Platinum Division
Zoo City Sportsplex 2
Sunday
5/19/2024
Playoff #133
5:00 PM
#00132
Final
H:
CVFC 08 (16U) Juventus
A:
ACFC 08 (16U) Red Wolves
Under 16 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #559
5:00 PM
#00558
Final
H:
VA United FC 2011B ECNL RL
A:
CVFC 12 (12U) Sunderland
Under 13 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
Playoff #1156
5:00 PM
#01155
Final
H:
Winner of Game #1152
A:
Winner of Game #1153
Under 15 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
5:00 PM
#01269
H:
NCF 12 (12U) Triad East G
A:
NCFCY 11 (13U) Premier G
Under 13 Girls Gold Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
Playoff #618
5:00 PM
#00617
Final
H:
Winner of Round 4 Game 1
A:
Winner of Round 4 Game 2
Under 14 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #1169
5:00 PM
#01168
Final
H:
Group A #1
A:
Group B #1
Under 14/15 Girls Ruby Division
Zoo City Sportsplex 8
Sunday
5/19/2024
Playoff #1264
6:00 PM
#01263
Final
H:
Winner of Round 4 Game 1
A:
Winner of Round 4 Game 2
Under 14 Girls Diamond Division
Zoo City Sportsplex 1
Sunday
5/19/2024
6:00 PM
#01244
H:
NCFCY (18U) 06 Millwall FC
A:
JLFC Elite 06B
Under 18 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 3
Sunday
5/19/2024
Playoff #113
6:00 PM
#00112
Final
H:
Winner of Round 4 Game 1
A:
Winner of Round 4 Game 2
Under 15 Boys Diamond Division
Zoo City Sportsplex 4
Sunday
5/19/2024
Playoff #854
6:00 PM
#00853
Final
H:
Group A #1
A:
Group B #1
Under 16 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 5
Sunday
5/19/2024
Playoff #670
6:00 PM
#00669
Final
H:
Group A #1
A:
Granville U14 Keepers
Under 14/15 Boys Silver Division
Zoo City Sportsplex 6
Sunday
5/19/2024
Playoff #761
6:00 PM
#00760
Final
H:
Group A #1
A:
Group A #2
Under 17 Boys Platinum Division
Zoo City Sportsplex 7
Sunday
5/19/2024
Playoff #1116
6:00 PM
#01115
Final
H:
NCF 09 (15U) WS Silver
A:
NCFCY (15U) 09 Chelsea FC
Under 15 Boys Ruby Division
Zoo City Sportsplex 8
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
All
Fit on Page
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 8 Girls Silver Division
Under 8/9 Boys Bronze Division
Under 9 Girls Gold Division
Under 9 Girls Ruby Division
Under 9 Boys Ruby Division
Under 9 Boys Silver Division
Under 9 Boys Copper Division
Under 10 Girls Platinum Division
Under 10 Girls Diamond Division
Under 10 Boys Platinum Division
Under 10 Boys Diamond Division
Under 10 Boys Gold Division
Under 11 Girls Diamond Division
Under 11 Girls Gold Division
Under 11 Girls Ruby Division
Under 11/12 Girls Silver Division
Under 11 Boys Platinum Division
Under 11 Boys Diamond Division
Under 11 Boys Gold Division
Under 11 Boys Ruby Division
Under 11 Boys Silver Division
Under 11 Boys Bronze Division
Under 12 Girls Platinum Division
Under 12 Girls Diamond Division
Under 12 Girls Gold Division
Under 12 Girls Ruby Division
Under 12 Boys Platinum Division
Under 12 Boys Diamond Division
Under 12 Boys Gold Division
Under 12 Boys Ruby Division
Under 12 Boys Silver Division
Under 12 Boys Bronze Division
Under 12 Boys Copper Division
Under 13 Girls Gold Division
Under 13 Girls Ruby Division
Under 13 Girls Silver Division
Under 13/14 Girls Bronze Division
Under 13 Boys Platinum Division
Under 13 Boys Diamond Division
Under 13 Boys Gold Division
Under 13 Boys Ruby Division
Under 13 Boys Bronze Division
Under 14 Girls Platinum Division
Under 14 Girls Diamond Division
Under 14 Girls Gold Division
Under 14/15 Girls Ruby Division
Under 14 Boys Platinum Division
Under 14 Boys Diamond Division
Under 14 Boys Gold Division
Under 14 Boys Ruby Division
Under 14/15 Boys Silver Division
Under 15/16 Girls Diamond Division
Under 15 Girls Gold Division
Under 15 Boys Platinum Division
Under 15 Boys Diamond Division
Under 15 Boys Ruby Division
Under 16 Boys Diamond Division
Under 16 Boys Ruby Division
Under 17 Boys Platinum Division
Under 17 Boys Gold Division
Under 18 Boys Platinum Division
Under 18 Boys Gold Division
Under 19 Girls Platinum Division
Under 19 Boys Diamond Division
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
10217
0
WJMYST
2024
WJMYST
NC915
teamclub
Y
1
Scouting
Zoo City Sportsplex
GUSA
2024
5/1/2024
Set Max Differential
Schedule View
From
To
SINC Content Manager